Organizace ŠD

Hlavím posláním naší školní družiny je zajistit pro žáky zájmové činnosti a jejich odpočinek po vyučování. Školní družina je součástí ZŠ. Řídí se vnitřním řádem ŠD. Pro svoji činnost využívá nejem místnost v přízemí školy, ale také školní tělocvičnu, školní hřiště, školní zahradu a okolní přírodu. Práci v ŠD vede jedna vychovatelka.

Žáci se do ŠD přihlašují písemnou přihláškou. Odchody žáků se řídí podle písemných požadavků zákonných zástupců uvedených na přihlášce. Jiný čas nebo způsob odchodu je možný pouze na základě písemné omluvenky, popř. telefonické omluvenky. Úplata za pobyt ve školní družině činí 60,- Kč měsíčně.

Školní družina realizuje výchovně vzdělávací činnost mimo vyučování především formou odpočinkových a zájmových činností.

Odpočinkové činnosti

• klidné hry na koberci, četba, poslech CD, stolní hry, stavebnice, omalovánky, časopisy apod.

Rekreační činnosti

• zde převažuje aktivní odpočinek s pohybem (ve školní tělocvičně, vycházky, hry na školním hřišti).

Zájmové činnosti

• výtvarné a rukodělné práce (práce s papírem, textilem, přírodninami) a jejich užití na výzdobu budovy školy. Dramatizace pohádek.
Příprava na vyučování
  • formou didaktických her, soutěží, hádanek, rébusů a práce s žákovskými výukovými programy na PC.
  • žákům v naší ŠD pomáháme při zaostávání v učivu nebo při doplnění učiva po nemoci.
  • ŠD tak pomáhá významným způsobem realizovat naše snahy o inkluzívní způsob vzdělávání.

Když v červnu severní větry vějí, tu se bouřky opozdějí.

Na Deset tisíc rytířů desettisíckrát deset tisíc kapek.

Svátek má Pavla

Zítra má svátek Zdeňka