Komunitní kruh

Ranní komunitní kruh

Děti se po svačině sejdou ve třídě a básničkou se svolají do ranního kruhu uprostřed třídy:

„Děti, děti, pojďte sem, dokola se sesednem,
za ruce se uchopíme, vzájemně se pozdravíme,
popřejem si hezký den.“

V tomto komunitním kruhu si děti sdílejí své zážitky, pocity, nálady, na co se těší nebo netěší. Řeknou si, jaký máme den v týdnu, jaké je počasí, jaké je roční období. Seznámí se s tématem dne a s tím, co všechno budou ten den dělat. Zazpívají si písničku a řeknou básničku, která se k danému tématu váže.

Hovořící dítě má v ruce předmět (kamínek, hračku, míček) a ostatní vědí, že teď mluví kamarád a naslouchají. Kdo nechce mluvit, nemusí (předá předmět dalšímu).

Při vzájemném sdílení je vhodné pravidlo: ,,Když jeden mluví, ostatní naslouchají."

Únor bílý - pole sílí.

Na svatého Blažeje teče-li voda kolejí jen tolik, co by vozka od biče smočil, čekají dlouhý len.

Svátek má Blažej

Zítra má svátek Jarmila

• Světový den boje proti rakovině