Charakteristika mateřské školy

Naše mateřská škola je jednotřídní a nachází se v klidném a příjemném prostředí ve středu obce. U nedávno zrekonstruované budovy je školní hřiště, zahrada, která je vybavena herními prvky, zahradním domkem a pískovištěm.

Jsme součástí základní školy se kterou vzájemně spolupracujeme.

Snahou učitelek je navázat na výchovu dítěte v rodině. Cílem je rozvíjet u dětí pocit zdravého sebevědomí a sebejistoty, schopnost samostatného myšlení a jednání, rozvíjení tvůrčích schopností.

Chceme pomoci dětem získat všeobecné znalosti o přírodě, společnosti, historii a věcech kolem nás, naučit děti nebát se sportovat a radovat se ze společných  her. Jako jednotřídní mateřská škola s dětmi v různém věku učíme děti vzájemné toleranci, ohleduplnosti a slušnosti.

Nejstarší děti – předškoláci jsou nenásilnou hravou formou připravováni na vstup do základní školy. K tomu jsou využívány hry, grafomotorické pracovní listy, omalovánky, pohádky, práce na PC, knihy, a ostatní materiály. Doba trvání činnosti je přizpůsobena věku dětí a jejich individuálním potřebám a schopnostem.

Pěkné růže v zahrádkách věští pěkný podzimek a pozdní zimu.

Na svatého Jeronýma stěhuje se k nám už zima.

Svátek má Jeroným

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den překladatelů

Zítra má svátek Igor

• Světový den vegetariánství
  • Mezinárodní den seniorů
  • Mezinárodní den hudby
  • Mezinárodní den lékařů
  • Světový den cyklistiky
  • Světový den informovanosti o virové hepatitidě