Školní rok 2018/2019

Od 3. 9. 2018 do 28. 6. 2019

• V pondělí 3. září 2018 začal nový školní rok. Slavnostní zahájení proběhlo v nově vybudovaných prostorách školy. Bývalý byt v přízemí byl během prázdnin přestavěn na novou třídu, školní družinu a sborovnu. Chybí ještě dokončit sociální zařízení. Novou třídu v přízemí využívá 1. a 2. ročník, 3. a 4. ročník společně s MŠ obývá první patro. V tomto školním roce je do MŠ zapsáno 22 dětí a ZŠ navštěvuje 24 žáků.
  • Děti MŠ vyjely do spřátelené MŠ Plavy za pohádkou Sněhurka.
  • V pátek 26. 10. 2018 proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Připomněli jsme si 100. výročí založení Československé republiky a předvedli nově vybudované prostory školy. Děti společně s vyučujícími a rodiči připravily výstavku předmětů z první poloviny minulého století, která ukazovala, jak žili naši předkové v době, kdy naše republika vznikala. Děkujeme všem, kteří pomohli tuto akci uspořádat.
  • V úterý 27. 11. 2019 všechny děti naší školy navštívily Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Profesionální hasiči nám připravili zajímavou prohlídku a děti byly nadšené. Děkujeme za milé přijetí. Odpoledne jsme stihli návštěvu Dinoparku.
  • V sobotu 8. 12. 2019 jsme v areálu školy uspořádali již tradiční Adventní setkání. Děti vystoupily s krátkým porogramem – zahrály divadlo a zazpívaly. S prodejem a přípravou občerstvení nám pomohli členové MS Zlatník Obec Zlatá Olešnice i  další spoluobčané. Velký úspěch měly sejkory pečené postaru. K tomu nám ve druhé části odpoledne hrála kapela Naboso.
  • V týdnu od 21. 1. do 25. 1. 2019 děti MŠ a žáci ZŠ absolvovali lyžařský výcvik. Skvělí instruktoři, nádherné počasí a spokojené děti. Děkujeme Skiareálu Zlatá Olešnice.
  • Ve středu 20. 2. 2019 jsme v naší sokolovně zahájili další rok projektu Malotřídky pospolu turnajem ve vybíjené. Jedenáct týmů ze ZŠ Kořenov, ZŠ Plavy, ZŠ Slaná u Semil a ZŠ Zlatá Olešnice se utkalo v boji o cenné poháry. Naše škola letos vybojovala celkem dva.
  • V úterý 19. 3. 2019 pokračoval projekt Malotřídky pospolu závodem ve slalomu na lyžích na sjezdovce U Čápa. Výborné podmínky a skvěle připravený závod. O závody je mezi dětmi rostoucí zájem. Naši žáci reprezentovali výborně – získali jsme zlato, stříbro a bronz.
  • Ve středu 27. 3. 2019 žáci ZŠ pod vedením paní Šulcové předvedli krátké recitační vystoupení našim seniorům v klubovně restaurace V Údolí.
  • Ve čtvrtek 4. 4. 2019 proběhlo školní kolo v recitaci. Přihlášení žáci přednesli své básničky a tříčlenná porota vybrala zástupce naší školy na přehlídku do Slané u Semil.
  • Ve středu 17. 4. 2019 jsme společně se ZŠ Kořenov odjeli do Slané u Semil na recitační přehlídku, která je předposlední akcí projektu Malotřídky pospolu. Přehlídky se zúčastnili všichni žáci,někteří jako recitátoři jiní jako diváci. Na tuto akci připravila žáky paní Šulcová a připravila je výborně. Získali přední umístění.
  • V pátek 12. 4. 2019 zahájili žáci ZŠ v bazénu ZŠ Velké Hamry oblíbený plavecký výcvik. Celkem absolvovali pět dvouhodinových lekcí.
  • V pondělí 6. 5. 2019 žáci ZŠ v rámci dotačního programu KRNAP navštívili edukační centrum a záchrannou stanici pro poraněná zvířata ve Vrchlabí.
  • V pátek 31. 5. 2019 jsme oslavili Den dětí společně s rodiči, prarodiči i spoluobčany. Celé odpoledne probíhalo v námořnickém stylu – kostýmy celých rodin i úkoly na jednotlivých stanovištích. S organizací odpoledne nám pomohli členové Mysliveckého spolku Zlatník.
  • Ve čtvrtek 6. 6. 2019 jsme všichni společně vyrazili na školní výlet na hrad Pecka. Pro děti byl připravený výchovně zábavný program Princ Bajaja. Prohlédly si hrad (nejvíce zaujala mučírna) a nakoupily suvenýry. Výlet jsme zakončili v cukrárně u Zlaté Pecky výbornou zmrzlinou.
  • V úterý 11. 6. 2019 děti z MŠ sportovaly společně s dětmi z MŠ Plavy. Běhaly 50 m, házely tenisovým míčkem a skákaly z místa. Tradiční Školkiáda proběhla na hřišti v Plavech.
  • Ve středu 19. 6. 2019 všechny děti naší školy opět sportovaly. V rámci celorepublikového T-Mobile olympijského běhu děti běžely tratě od 300 m po 1 km. Vyhráli všichni.
  • Ve čtvrtek 20. 6. 2019 proběhla v ZŠ Plavy poslední akce projektu Malotřídky pospolu – Atletický trojboj. Zúčastnili se všichni žáci zapojených škol – Kořenov, Plavy, Slaná u Semil, Zlatá Olešnice. Další rok setkávání žáků a pedagogů přinesl mnoho pěkných chvil, nových zkušeností a poznání. Po prázdninách bude oblíbený projekt pokračovat.
  • Pátek 28.6. 2019 – vysvědčení a hurá prázdniny...
Datum vložení: 3. 9. 2018 15:35
Datum poslední aktualizace: 14. 4. 2021 15:43

Když máj vláhy nedá, červen se předá.

Svatý Kříž, ovčí střiž.

Svátek má Alexej

• Světový den astmatu a alergie
  • Den Slunce