Školní rok 2014/2015

Od 23. 9. 2014 do 30. 6. 2015

• V úterý 23. 9. 2014 předškoláci MŠ a žáci ZŠ zhlédli v jabloneckém divadle muzikál pro děti Ferda Mravenec.
  • V sobotu 4. 10. 2014 jsme si připomněli 120 let od otevření budovy školy. Na Den otevřených přišlo k naší radosti hodně návštěvníků. Při této příležitosti byla odhalena dřevěná socha Hurvínka, kterou obci Zlatá Olešnice věnovalo město Desná. Milými slovy ji posvětila i paní Štáchová – " Ať Hurvínek zdobí vaši školu a dělá radost dětem". Děkujeme.
  • Ve středu 3. 12. 2014 přišla mezi děti Barborka a přinesla jim drobné dárky.
  • V pátek 5. 12. 2014 zavítal do naší školy Mikulášem s hodným čertem. Nejprve děti čertovi moc nedůvěřovaly, ale nakonec se s ním spřátelily.
  • Ve čtvrtek 11. 12. 2014 jsme pozvali rodiče a spoluobčany do velké zasedací místnosti obecního úřadu na Vánoční besídku. Děti MŠ i žáci ZŠ předvedli svoje dovednosti – recitovali, zpívali, tancovali, hráli na flétnu a také divadlo.
  • Ve středu 21. 1. 2015 proběhl první projektový den v rámci projektu Zdravě a bezpečněv Libereckém kraji. Na programu byly zásady zdravé výživy a zdravého způsobu života.
  • Ve středu 28. 1. 2015 se konal zápis dětí do základní školy. Děti z MŠ upekly společně s paní učitelkou na tento slavnostní den výborný jablkový závin.
  • Ve středu 11. 2. 2015 se uskutečnil v sokolovně ve Zlaté Olešnici v rámci projektu "Malotřídky pospolu" turnaj ve vybíjené. Zúčastnila se ho téměř stovka dětí ze ZŠ a MŠ Kořenov, ZŠ Plavy, ZŠ a MŠ Slaná u Semil a ZŠ a MŠ Zlatá Olešnice.
  • 25. 2. 2015 proběhl ve škole projktový den Zdravě a bezpečně v Libereckém kraji. Žáci absolvovali čtyřhodinový blok dopravní výchovy a první pomoci pod vedením odborných lektorů.
  • 13. 3. 2015 nám zahráli žáci ZŠ Kořenov divadlo Marnivý císař.
  • 18. 3. 2015 se vybraní žáci ZŠ zúčastnili recitační přehlídky v ZŠ Kořenov v rámci projektu Malotřídky pospolu.
  • 15. 4. 2015 děti MŠ navštívily místní knihovnu. Paní knihovnice si pro ně připravila program Jaro (básničky, písničky, vůně, jména).
  • 16. 4. 2015 se uskutečnil zápis dětí do MŠ na školní rok 2015/2016.
  • 24. 4. 2015 předškolní děti MŠ a žáci ZŠ zahájili plavecký výcvik v bazénu ZŠ Velké Hamry.
  • 30. 4. 2015 jsme přivítali jaro pálením čarodějnic na školní zahradě. Pro děti byl připravený "čarodějnický program", "čarodějnický jídelníček" a na závěr společný oběd na školní zahradě.
  • 6. 5. 2015 se žáci ZŠ zúčastnili kladení věnců u pomníku padlých v parku vedle školy u příležitosti 70. výročí druhé světové války.
  • 7. 5. 2015 proběhl ve škole poslední projektový den v rámci projektu Zdravě a bezpečně v Libereckém kraji. V rámci projektu navíc škola získala 6 jízdních kol a přileb pro děti.
  • Od 24. 4. do 5. 6.2015 absolvovali žáci ZŠ a předškolní děti MŠ plavecký výcvik v rozsahu 10 vyučovacích hodin.
  • 28. 5. 2015 proběhl v rámci projektu "Malotřídky pospolu" druhý ročník Trojboje malotřídek v Plavech na hřišti. Zúčastnili se žáci naší ZŠ, ZŠ Kořenov, ZŠ Plavy a ZŠ Slaná u Semil. Z našich žáků získala Kristýna Černá 1. místo v kategorii 3.–5. ročník dívky a Zbyněk Holina 3. místo ve stejné kategorii mezi chlapci. Závod podpořili svou návštěvou starostové obcí.
  • 4. 6. 2015 proběhla na školní zahradě oslava Dne dětí. Program Hraje si celá rodina začal v 15 hodin. Pro děti a rodiče byly připraveny sportovní hry a soutěže. Od 16 hodin nám krásně hrála folk a country skupina Naboso. Společně jsme si opekli buřty a strávili příjemné odpoledne.
  • Během druhého pololetí žáci ZŠ trénovali 8 disciplín v rámci republikového projektu Česko sportuje a během měsíce května splnili všechny disciplíny Olympijského víceboje (skok z místa, hluboký předklon, běh na 500 m, zkrácené sedy – lehy, sprint na 60 m, stoj na jedné noze, člunkový běh, hod basketbalovým míčem). Na závěr všichni dostali vysvědčení s podrobným popisem, vyhodnocením výsledků a doporučením vhodných sportů podle svých dispozic.
  • V úterý 16. 6. vyjely děti MŠ do naší spřízněné MŠ Plavy. Zde proběhl 2. ročník Školkiády ve třech disciplínách – běh na 50 m, skok z místa a hod kriketovým míčkem. Všichni si zasportovali, přivezli si diplomy a vybojovali jsme i 4 medaile.
  • V úterý 23. 6. se konal u sokolovny ve Zlaté Olešnice Den integrovaného záchranného systému. Celou akci organizoval a zaštítil starosta obce Jiří Černý. Dětem se představily všechny složky IZS – Český červený kříž, Horská služba Jizerských hor, Policie ČR Tanvald, Hasičský záchranný sbor LK, Armáda ČR. Přivezly s sebou techniku, předvedly zásah u nehody, děti svezly v autech a obojživelném vozidle. První pomoc si mohly děti vyzkoušet u stánku ČČK, ukázku zbraní přivezli vojáci Armády ČR. Pro všechny bylo připraveno i občerstvení.
  • Ve středu 24. 6. jsme se všichni zapojili do celostátní sportovní akce OLYMPIC DAY – T-mobil Olympijský běh. Od sponzora (T-mobil) každý účastník obdržel tričko a mohl vyběhnout na trať. Děti MŠ běžely 600 m, žáci ZŠ 1 000 m. Všichni doběhli do cíle.
  • V pátek 26. 6. proběhl v naší škole Cyklistický den. Všechny děti absolvovaly na parkovišti u sokolovny jízdu zručnosti na odrážedlech a kolech. Žáci ZŠ navíc vyrazili na cyklistický výlet, kde využili svoje znalosti z dopravní výchovy.
  • V pondělí 29. 6. jsme všichni společně školní rok zakončili výletem do ZOO ve Dvoře Králové.
  • V úterý 30. 6. žáci dostali vysvědčení a začaly jim zasloužené  prázdniny. Provoz MŠ probíhal do 10. 7. a od 13. 7. byla uzavřena i MŠ.
Datum vložení: 23. 9. 2014 15:57
Datum poslední aktualizace: 14. 4. 2021 16:02

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

Svátek má Oto

• Světový den duševního vlastnictví