Základní a mateřská škola - Zlatá Olešnice

web: skola.zlata-olesnice.cz

Základní a mateřská škola - Zlatá Olešnice

Logopedická prevence

Smyslem logopedické prevence je podpora rozvoje přirozené komunikace, podněcování řečových schopností a dovedností adekvátně věku dětí.
Logopedická prevence je přirozenou součástí celého výchovně vzdělávacího procesu předškoláka.

V naší mateřské škole probíhají řečové hrátky 2 – 3 x týdně a v každé volné chvilce, ale nejedná se  o nápravu řeči – tu zajišťuje logoped.
Naším cílem je hravou formou seznamovat děti se správným procvičováním motoriky jazyka, rtů, nápodoby, správného dýchání.
Děti na sebe mrkají, vyceňují zoubky, co nejvíce otevírají pusu, jazykem se dotýkají jednoho koutku, pak druhého, špulí pusu jako kapr,
nafouknou tváře, frkají jako kůň, atd.,

Procvičujeme správnou výslovnost od slabik ke slovům a  k říkankám. Správnou výslovnost si děti osvojují popisováním obrázků, vyprávěním pohádek podle obrázků.

Cílenou logopedickou prevenci vede logopedická preventistka - učitelka MŠ.

Základní škola a mateřská škola Zlatá Olešnice,
okres Jablonec nad Nisou,

468 47 Zlatá Olešnice 34

mailto:skolazlataolesnice@seznam.cz